Která ze dvou technologí dokáže přežít sama o sobě?

Zjisti víc

 

 

Jenna Moreci: 10 nejlepších rysů v dystopiích

Ahoooj všichni. Dneska rozeberu téma, které jsem skoro úplně vynechala, protože je hrozně těžké přijít prakticky s čímkoliv. Rozebíráme nejlepší rysy v dystopické fikci, jinak taky nalezení diamantů v řece průjmu. Než se nakrknete, neznamená to, že nemám ráda dystopie. Ve skutečnosti jedna z mých oblíbených knih celkově je dystopie. Jenže jak podle mě dobře víte, kategorie YA čapla dystopii a utekla s ní.

Vyšlo tolik knih na totožné téma a spousta fakt dobrých rysů dystopií je už hrozně únavná. Ale vzala jsem si za úkol najít ty lesklé kamínky dystopie, které osobně miluju a necítím, že jsou vyvařené. A dneska se s váma o ně podělím. Chvilku to trvalo, ale jsme tady a to se počítá.

(promo na World Anvil)

Číslo jedna: “Nandejte jim to”

Cítím, že tohle je hlavní důvod, proč kdokoli čte dystopii. Nenávidíme Autority a chceme, aby je někdo sejmul. Hlavní premisa dystopie je nespravedlivá společnost. Takže lidé jdou obvykle do tohohle žánru, protože někoho nenávidí, chtějí, aby jim někdo zatopil. Zatopit autoritě je klasické téma, které nikdy nezestárne, protože nikdy nepřestane být relevantní. Autorita je často zkorumpovaná a nechává každého mimo ve zranitelné pozici.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Pirátění v průběhu věků aneb Čiré zlo nebo odznak popularity?

Pirátění v průběhu věků aneb Čiré zlo nebo odznak popularity?

„Když začal web, byl jsem hodně mrzutý, protože jsem měl tenhle názor, který byl naprosto mylný...“ Neil Gaiman Pirátění knih je všudypřítomné, i když trochu skryté téma visící potenciálně nad jakoukoli debatou, besedou, workshopem, internetovou diskusí nebo knižním...

BookishPixie: Všechno o nárazovém psaní (binge writing)

BookishPixie: Všechno o nárazovém psaní (binge writing)

Myslím, že jedna z nejdůležitějších věcí, kterou pro sebe jako autoři můžete udělat, je přijít na to, jakým způsobem fungujete nejlépe. To samozřejmě znamená experimentovat s různými psacími strategiemi, protože jak jinak byste to zjistili? Pro mě to například metodou...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *