Země, Peklo, Nebe…je jedno, kde jste, byrokracie je stejná…

Zjisti víc

 

Brandon Sanderson: Zahradníci versus Architekti (Objevitelé versus snovači)

Pojďme si promluvit o objevitelích a snovačích. Tohle nás trochu přivádí k obecnému konceptu těchto lekcí, že rozdílní autoři píší odlišně. A až na několik obecných principů neexistuje jedna cesta, jak tohohle dosáhnout.

Kvůli kursu zavedu některé restrikce a budu vás nutit používat určité nástroje, abyste viděli, jestli pro vás fungují. Na konci lekce se můžete klidně rozhodnout, že vám to nesedne. Nástroji myslím metody psaní.

Osnova a její absence

Měli jste někdy učitele psaní nebo knížku o psaní, která vám říkala, že musíte mít osnovu? Občas na nějakou takovou narazíte, jiná vám řekne, že nikdy nemáte mít osnovu. O psaní Stephena Kinga uvádí, že to k ničemu není.

Je to proto, že lidé, kteří píší takové knihy…někdy jsou to skutečně skvělí autoři, O psaní od Stephena Kinga je vynikající a Stephen King je výborný autor. Každopádně taky říkal nepoužívejte psací skupiny a pár dalších věcí. A to jsou zkrátka nástroje, které používá. Různí autoři používají různé nástroje a neexistuje jedna cesta, jak napsat knihu. Což se nejlíp projevuje na konceptu objevitelů a snovačů.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Vivien Reis: Prvních 5 stran vašeho románu

Vivien Reis: Prvních 5 stran vašeho románu

Těchto prvních 5 stránek je superdůležitých. Dneska se budeme bavit o začátku vašeho románu a dám vám 7 tipů pro prvních 5 stránek vaší knihy. Tip první – háček O tomhle jste už nejspíš slyšeli, ale rozhodně se proto nebraňte těm dalším. Slibuju, že budou trochu...

Robert McKee: Můžete porušit principy příběhu?

Robert McKee: Můžete porušit principy příběhu?

„Není nad původnost,každý po ní touží;lidé chodí přes most,to já půjdu louží.“ Karel Havlíček Borovský Moderátor: Chci se vás na něco zeptat. Tohle je obecně o pravidlech. Robert: Zaprvé, žádná tu nejsou, okey? Nic z toho, co vám říkám, neříká, že to musíte dělat...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *