Kolik sil se skutečně účastní princovy výpravy?

Zjisti víc

 

Word Nerds: Hlas Young Adult

Jak je, nerdi? Je čtvrtek, já jsem Caitlin a dneska se budeme bavit o hlase. Tohle video už jsem chtěla udělat nějakou dobu. Myslela jsem na to asi měsíc a na změnu, kterou to udělalo v mém vlastním vnímání.

Literární demografie

Před nějakou dobou jsme na hromadném chatu došli k zajímavému poznatku. Měli jsme diskusi ohledně Young Adult, Adult a New Adult příběhy. A o tom, jak je těžké najít knihy s protagonisty ve věku asi 20 – 23 let. A mluvili jsme o tom, jak jsme sami byli v tomhle věku v době prvního boomu young adult žánru. Byli jsme zkrátka demografická skupina. A teďka jako dospělá pořád ráda čtu knihy young adult.

Nicméně už se nedokážu tak vcítit do puberťáků a jejich životních osudů nebo problémů. A hlavně už nerezonuju s hlasem některých knih, které v tomhle žánru čtu. Bylo by super mít víc adult fikce napsanou hlasem young adult fikce, kterou jsme tehdy všichni milovali. A pak jsem chtěl mluvit o tom, jak by to bylo super mít víc  knih new adult právě v tom věku. Takže bysme mohli mít ty hlasy, kterými to bylo napsáno a jejich přesun do kategorie new adult.

Přesun generací

A to by vydláždilo cestu k přesunu young adult hlasu do adult fikce. A pak Kelly ve své nekonečné moudrosti prohlásila „jenže to je náš hlas“. New adult fikce je adult fikce. Lidé kolem 20 jsou dospělí. My jsme teď dospělí. A všechno to začalo dávat smysl. Každá generace, která čte knihy, vytvoří svou vlastní variantu toho young adult hlasu a snad s ním budou dostatečně hlasití. A vezmou si ho s sebou, jak budou stárnout. Není důvod ten hlas zatracovat, je pořád tam a je slyšet.

Takže abych to shrnula, Kelly je očividně génius. A pište, co máte rádi. Chci obecně víc knih, víc young adult books, víc new adult dospělé fikce. O hrdinech, co prostě musí řešit dospělý život. Všichni se pořád cítí v srdci mladí, a jestli chcete tenhle hlas ze srdce přenést na stránky, tak to udělejte.

Zdroj: WordNerds

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Originalita

Originalita

Neexistuje nic nového. Ale vymyslím originální příběh, i kdyby mi to mělo trvat až do tepelné smrti celého vesmíru. Ach. Být originální. Svatý grál spisovatelů. A jsme tu od toho, abychom jim pomohli vymyslet skutečně. Ve skutečnosti mám svůj vlastní velmi originální...

Ellen Brock: Zajímavější scény s mluvením nebo přemýšlením

Ellen Brock: Zajímavější scény s mluvením nebo přemýšlením

Ahoj, tady Ellen Brock, editorka. Dneska se podíváme na to, jak udělat zajímavými scény s introspekcí nebo přemýšlením. Hlavně introspekční scény mají určitou reputaci kvůli tomu, že jsou nudné. Nic moc se v nich neděje, takže dává smysl, že je čtenář nebude brát jako...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *