Proč se v lese u malé vesničky ztrácejí mladí a zcela zdraví lidé?

Zjisti víc

 

 

Bookishpixie: Dalších 5 způsobů, jak podpořit autora

Ahoj, úžasná komunito, jsem Ava Jae a tohle je Bookishpixie.

Všichni milujeme knihy a knižní věci a chceme podpořit naše oblíbené autory, správně? Správně. V průběhu let jsem se naučila různé způsoby, jak podpořit autory jako čtenářka. Než jsem se zapojila do knižního průmyslu, tak jsem o tom opravdu moc nepřemýšlela. Takže dneska se s vámi podělím o pět způsobů, jak podpořit oblíbené autory, protože vím, že všichni chcete, aby vaši oblíbenci dál psali a vy stále získávali skvělé knihy.

Předobjednávky

Takže zaprvé, pokud můžete, kupujte a předobjednávejte jejich knihy. Úplně rozumím tomu, že ne každý si může koupit všechny knihy svého oblíbeného autora, nebo si kupovat knihy pořád a to je naprosto pochopitelné a dostanu se i ke způsobům, jak můžete přímo vy pomoct. Ale! Když to trochu jde, kupování a předobjednávání je fakt důležité.

Tahle část je něco, co jsem opravdu nevěděla, dokud jsem se nedostala přímo do knižního odvětví, ale předobjednávky jsou pro autory hrozně podstatné. Předobjednávky totiž nakladatel často používá jako průzkum nadšení lidí pro knihu a může to dokonce ovlivnit tisk konkrétní knihy. Předobjednávky jsou často použity pro určení prvních prodejů, seznamů bestsellerů a spousty dalších věcí, takže ve stručnosti, jestli můžete, předobjednávka knihy fakt pomáhá.

Ale nakonec, když si to můžete dovolit, jedna z nejlepších cest, jak podpořit svého oblíbeného autora, je prostě koupit si knihu.Jediné upozornění k tomuhle je, pokud najdete v obchodě knihu, která je venku ještě před datem vydání – ještě ji nekupujte. Důvodem k nekoupi takové knihy, kterou někde najdete dříve než v den vydání, je, že tyto brzké prodeje se nepočítají do prodejů prvního týdne a tím pádem neovlivňují seznam bestsellerů.

Takže knihu si předobjednejte, ano, ale nekupujte si ji v obchodě, pokud je tam ještě před datem vydání.

Místní knihovny

Zadruhé, požadujte jejich knihy ve vaší místní knihovně. Nemůžete si tu knihu z nějakého důvodu pořídit? Nebojte, to je v pohodě. Pokud máte místní knihovnu, požadujte jejich knihy tady. Nákupy knihoven jsou pro autory super podstatné, protože koupě je koupě, výpůjčky se taky počítají a čím víc je kniha vidět, tím lépe. Takže tohle je moc fajn věc zdarma, kterou můžete provést a podpořit vašeho oblíbence zjištěním, jak vaše místní knihovna pracuje s požadavky čtenářů na koupi knih, a pak požádat touto cestou.

Komentujte knihy

Zatřetí, okomentujte jejich knihy. A důležitá druhá část tohohle je rozhodit ten komentář na víc míst. I když je vaše zhodnocení jen jedna věta, je to pořád hodnocení a vašim autorům pomáhá. Recenze pomáhají knize získat legitimitu a zákazníci se obvykle koukají na recenze, než se rozhodnou, zda si knihu koupí či ne. Takže čím víc hodnocení kniha má, tím lépe. Je zvlášť podstatné pokrýt více stránek, protože to uvidí mnohem víc lidí.

Zadruhé, pokud má kniha vašeho favorita na Amazonu méně než padesát hodnocení, tak to pomáhá opravdu hodně, protože Amazon má magickou hranici padesáti, a jakmile kniha dosáhne tohoto počtu ohlasů, Amazon ji doporučí mnohem častěji. Takže komentujte vaše oblíbené knihy vždycky na více místech, zvláště v některých případech.

Ale rámcově hlavně komentujte knihy obecně. Každá malá pomoc se počítá.

Mluvit o nich

Začtvrté, mluvte o jejich knihách. Šeptanda je hrozně mocná, zvláště v dnešním světě sociálních sítí. Ať už mluvíte o knize osobně, na Youtube, na Twitteru nebo na Facebooku, na Instagramu nebo Snapchatu. Každý kousek propagace pomáhá. Nikdy nevíte, když doporučujete někomu knihu na přečtení, že to bude vést k oblíbení autora a doporučení někomu dalšímu k přečtení, což povede k dalšímu oblíbení autora a doporučeníněkomu knihy na přečtení…takže každý kousek ústního doporučení opravdu pomáhá knihám, které máte rádi.

Dejte autorům vědět

Konečně za páté, dejte autorům vědět, že se vám jejich knihy líbí. Tohle upřímně nikdy nezestárne. Psaní knihy a její vydávání je opravdu náročné. A nikdy nevíte, kdy vaše jednoduché “Hele, fakt se mi ta kniha líbila”, může autorovi opravdu pomoct v náročném dni. Je to vždycky hrozně pozvedávající a dodává sílu slyšet od čtenářů, že si knihu užili.

Takže ať už posíláte maila, nebo tweetujete nebo cokoli jiného, vždycky může pomoct kontaktovatpřímo autora a dát najevo, že se vám práce líbí. Nikdy nevíte, kdy to někdo opravdu potřebuje slyšet.

Zdroj: Bookishpixie

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Natalia Leigh: Tipy pro realistické psaní koní

Natalia Leigh: Tipy pro realistické psaní koní

Ahoj všichni, tohle téma bylo už několikrát vyžádáno, takže jsem fakt ráda, že na to došlo. Dneska tedy několik tipů o tom, jak realisticky psát koně. S koni jsem byla nějak spojená od dětství, poprvé jsem o nich něco psala, když mi byly asi 2 roky a totálně jsem si...

Bookishpixie: O pseudonymech

Bookishpixie: O pseudonymech

Ahoj, super komunito! Jsem Ava Jae a tohle je Bookishpixie. Nápad na tenhle vlog jsem měla asi rok a z nějakého důvodu jsem ho nikdy nenatočila, takže dneska to dělám. Pojďme si promluvit o autorských jménech. Autorská jména, známá taky jako pseudonymy, jsou v knižním...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *