Kolik sil se skutečně účastní princovy výpravy?

Zjisti víc

 

Alexa Donne: 7 běžných omylů, které provádí noví autoři

Dneska si rozebereme sedm častých omylů, kterých se noví autoři dopouštějí. Pokud jste se zrovna rozhodli napsat novelu a jste v procesu noví, nejspíš jste se některých z následujících omylů už dopustili. Doufám, že jejich identifikováním můžete začít také pracovat na jejich nápravě, abyste se jim do budoucna vyhnuli. Buď rovnou v draftu, nebo v rámci revizí. Dobrá zpráva je, že se to všechno dá napravit.

Infokupy

Tohle je něco jako hvězdokupa ve vesmíru, akorát je to plné informací. Tohle vzniká, když hlavně na začátku knihy nacpete do textu obrovskou informací o světě a dalšího informačního pozadí. Když začnete první stránku a vaše postava celé tři odstavce představuje sebe sama, odkud pochází a jak se cítí, to je infokupa.

Často se to týká taky informací o světě, ve kterém se příběh odehrává. Váš čtenář nepotřebuje znát veškeré mechanismy vašeho světa, a jak to funguje hnedka od začátku. Tyhle informace postupně odhalujte v průběhu celého příběhu pomocí aktivních a zajímavých scén a dialogů vašich postav.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Jak dostat do příběhu více konfliktu?

Jak dostat do příběhu více konfliktu?

Možná právě teď nepotřebujete ve svém životě žádný další konflikt, ale váš příběh by ho potřebovat mohl. Dnes se s vámi podělím o pár tipů, jak poznat, kdy ho přidat, a jak to udělat. Promluvme si o konfliktu Všichni víme, že je nesmírně důležitý při psaní beletrie a...

Bookishpixie: 5 autorských problémů

Bookishpixie: 5 autorských problémů

Ahoj super komunito! Jsem Ava Jae, tohle je Bookishpixie a dneska se budeme bavit o pěti autorských problémech. Takže být autorem je úžasné a já to miluju, jinak bych autorkou nebyla. Jenže s tím přichází taky spravedlivá porce problémů, které myslím sdílí i další...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *