Která ze dvou technologí dokáže přežít sama o sobě?

Zjisti víc

 

 

Ellen Brock: 7 důvodů, proč čtenáře nezajímají vaše postavy

Ahoj lidi, tady je Ellen Brock, editorka. Dneska s váma chci probrat 7 důvodů, proč čtenáře nezajímají vaše postavy a co se s tím dá dělat. Chci začít tím, že strávíme spoustu času dumáním o čtenářích, kteří se zajímají o postavy. Myslíme si, že to znamená, že postavy potřebují být sympatické, že to musí být milí lidé nebo dobří lidé, že se musíme cítit dobře, když si k nim vytváříme vztah.

Jenže to není nutně ten případ. Zajímá nás hodně postav, které nejsou milé nebo sympatické, takže se nemusíte bát udělat vaši postavu nemilejší. Někdy autoři ve snaze přilákat čtenáře k postavě jí přidávají víc a víc dobrých skutků jako adoptování sirotka nebo vzetí bezdomovce na večeři. A to často spíš učiní vaši postavu méně zajímavou, protože vypadá nerealisticky.

Takže když dneska mluvím o tom, jak pomoci čtenářům, aby je vaše postavy zajímaly, nemluvím o dělání postav milejšími nebo oblíbenějšími, ale spíš o tom učinit je pro čtenáře zajímavější a propracovanější z hlediska toho, co se jim stalo, protože to drží čtenáře u textu. Pokud se čtenáři o postavu nezajímají, není to zřejmě problém osobnosti. Velmi vzácně jsem v nevydané knize našla postavu, která byla z nějakého důvodu prostě okamžitě odporná.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Chris Fox: Jak se vypořádat se syndromem vyhoření

Chris Fox: Jak se vypořádat se syndromem vyhoření

Dobré ráno, jmenuji se Chris Fox a dneska se budeme bavit o tom, jak se vypořádat s vyhořením. Což je něco, o čem tuším, že se s tím potýká každý autor. I když jste nic nevydali. Znám hodně autorů, kteří se nadchnou pro svou knihu, dostanete se do dvou třetin cesty...

Reedsy: 5 jednoduchých tipů na vývoj postav

Reedsy: 5 jednoduchých tipů na vývoj postav

Ahoj všichni, tady Shaelin. Dneska s vámi proberu 5 opravdu jednoduchých tipů, díky kterým můžete vytvořit bohatší postavy. Tvorba právě takových postav je hlavním cílem mnoha spisovatelů v mnoha dílech, současně je to také jedna z největších výzev celého psaní....

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *