Utekl ze svého světa a procitl do intrik.

Zjisti víc

Jenna Moreci: 10 nejhorších romantických rysů ve fikci

Budu se v tomhle vyhýbat zcela očividným nejhorším romantickým rysům, jako jsou milostné trojúhelníky, okamžitá láska a alfa debilové. Protože mám pocit, že na tohle musí přijít každý se třemi uncemi mozku. Místo toho se budu soustředit na to, na co jsem narazila nedávno a přeju si, abych se s nimi nesetkala.

Žádný první polibek

Nevadí mi, když nedostanu sexuální scénu. Upřímně, je hodně knih, kde nechci sexuální scénu za žádnou cenu. Ale pokud mi nedáte polibek, hlavně první polibek, tak si vás najdu…vy malé potvory.

Podívejte se, nejsem nerozumná. Klidně se prokoušu jednou nebo dvěma knihama, abych se k tomu polibku dostala, ale fakt ho tam dejte. A ať je opravdu dobrej, protože chci detaily. A jestli se první polibek odehraje mimo scénu, přísahám bohu, i kdyby to byla jinak nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, tak tímhle jste to posrali. Pokud uvidíme desátý polibek nebo stý polibek, ale ne ten první, je to kruté, nepřijatelné a já vám to nedovolim.

Trochu se uklidněte

Chtíč krát 10 000. Sexuální chtíč je pro mnoho lidí normální věc. Jenže někdy to autoři totálně přehání. Metrové erekce, potoky sekretu a „jakmile jsem ji uviděl, musel jsem ji mít“. Co se doprdele děje? Někdy to ale nejsou tyhle roztoužené popisy, které mě zarazí, ale malinkaté detaily. „Přistoupil jsem k ní a její bradavky okamžitě ztuhly“. Jen k ní přistoupil. Nic dalšího nebylo potřeba. Je to něco jako úchylka na nohy?

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Hejtim, hejtíš, hejtíme…

Hejtim, hejtíš, hejtíme…

"I hate this place...this prison...this zoo...this reality..." Agent Smith k Morfeovi, Matrix Nejdříve bych se rád trochu zamyslel nad etymologií, protože oficiální definice dle mého názoru povaze hatera neodpovídá. Wikipedie uvádí hatera jako „osobu vyjadřující silný...

Vivien Reis: 7 tipů pro psaní finále

Vivien Reis: 7 tipů pro psaní finále

Dnes se budeme bavit o finále vaší novely. Budu pro vás mít 7 tipů, ale jestli budete chtít pokrýt nějaké další téma, neotálejte a dejte vědět. První tip: Vrchol má být shrnutím hrdinova cíle Stejně tak i cíle záporáka, protože sdílí protichůdné cíle. Četli jste někdy...

Ellen Brock: Jak napsat proaktivní scény

Ellen Brock: Jak napsat proaktivní scény

Dneska budu mluvit o psaní proaktivních scén. Podíváme se na tři takové ze třech různých knih, později budeme mluvit o reaktivních scénách a o tom, jak se od těchto liší a jak jsou strukturované. Proaktivní scény jsou většinou následovány reaktivními scénami, můžete...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *