Utekl ze svého světa a procitl do intrik.

Zjisti víc

Jenna Moreci: 10 nejlepších tipů pro psaní prvních draftů

Ahóóój všichni! Dneska budem rozebírat něco, co zajímá VŠECHNY autory a to je jak napsat první draft. První verze, známý taky jako hrubá, je přesně to, jak to zní. Je to úplně první psaná verze vašeho příběhu. HODNĚ lidí zápasí právě s touto verzí, a to tak moc, že se přes tento krok nikdy nedostanou. Je to běžné a není to nijak zvlášť překvapivé. První verze je velký úkol, hlavně tehdy, když jste v psaní noví, takže to může vypadat hrozně nezdolně.

Přitom to ale nemusí být TAKOVÝ problém. Jakýkoli autor, který má na kontě více knih, vám může říct, že dostat se přes vrchol a najít si rutinu, která vám funguje, vám časem práci TOLIK usnadní. Tady přicházím ke slovu já. Rozebírám 10 tipů pro psaní vaší první verze, abyste mohli tento proces udělat co nejhladší.

(promo ProWritingAid)

První drafty jsou těžké, hlavně pokud je to poprvé, co se pouštíte do novely. Ale tyhle tipy vám pomohou s perspektivou procesu a trochu vám ho usnadní.

Číslo jedna: Přijměte tu naprdnost

Upřímně, první věc, kterou musíte udělat, když se pouštíte do draftu, je přijmout, že to bude stát za prd. Budete mít momenty, kdy budete klapat do klávesnice a jediné, co poleze ven, bude čistý psí trus. Průjem přes celou obrazovku. Tohle je nevyhnutelné. Je velmi vzácné, aby jakákoli část vašeho psaní vyšla ven napoprvé jako perfektní.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Ellen Brock: Klišé a chyby prvních kapitol

Ellen Brock: Klišé a chyby prvních kapitol

Ahoj, tady Ellen Brock, editorka Q Top Inc a tohle bude o chybách a klišé prvních kapitol. Probuzení a sen Velké klišé, do kterého spadne hodně autorů, je otevření probuzením vaší postavy a tohle je hrozně lákavé, protože to dává logicky smysl - začátek dne jako...

Shaelin Writes: 9 způsobů, jak dostat nápady na knihu

Shaelin Writes: 9 způsobů, jak dostat nápady na knihu

Ahoj všichni, tady Shaelin a jsem tady dneska s dalším psacím videem. Takže v dnešním videu budu mluvit o nápadech a konkrétně jak je dostávat. Jedno malé upozornění, já obecně tyhle metody nepoužívám, moje nápady ke mně tak nějak přichází, neplánuju je, něco se...

Bookishpixie: 4 chyby, které jsem udělala jako nová autorka

Bookishpixie: 4 chyby, které jsem udělala jako nová autorka

Ahoj, úžasná komunito, tady Ava Jae a tohle je Bookishixie. Myslím, že už jsem tu dřív zmínila, že jsem byla fakt mladá, když jsem se rozhodla, že chci být publikovaným autorem. Jako už před střední, někdy v osmé třídě. A když jsem se rozhodla, že to je můj životní...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *