Tradičně založený rytíř svěří svému synovi úkol dědený v rodině po generace. Ale je ten úkol opravdu správný?

Zjisti víc

 

 

Writing Revolt With Jorden: 7 nejlepších knih o osobním rozvoji pro autory

Ahoj všichni. Jsem hrozně nadšená, že vám dnes můžu přinést výběr těch nejlepších knih o osobním rozvoji vhodných hlavně pro spisovatele. Osobní rozvoj je pro mě obecně všechno, čím se dá vylepšit byznys, finanční gramotnost, produktivita, psychické zdraví či další stránky člověka jako osoby. Dneska se s vámi podělím o sedm svazků včetně odkazů.

Esencialismus

Začneme bestsellerem New York Times, jde o knihu Esencialismus. Pokud sami podnikáte, nebo se pohybujete v těchto kruzích, dost možná jste o něm už slyšeli. Je totiž hrozně populární. A jakmile se do něj pustíte, bude vám jasné proč. S podnikáním se totiž pojí hrozně moc úzkosti, zahlcení a dalších nepříjemných pocitů.

Je tak opravdu důležité stanovit, co z vašich aktivit a kroků je skutečně důležité. Tedy ne to, co si vy myslíte, že je důležité, nebo co vám říkají ostatní. Co vám skutečně posouvá dopředu jak podnikání, tak i váš vlastní život. Tahle kniha mi v tom ohledu pomohla hned na několika úrovních.

Taky na ní oceňuju, že nabízí hned několik vizuálů, které vás vedou k tomu, o čem je reálně potřeba přemýšlet, když se ten esencialismus učíte. Tu knihu jsem si zamilovala, naprosto mi změnila způsob, jakým ke svému podnikání přistupuju. Věnujte jí pozornost hlavně tehdy, pokud podnikáte nebo chcete podnikat v něčem tvořivém.

The Drama of the gifted child

Druhý svazek je opravdu náročný. Radím vám se do něj pustit hlavně tehdy, pokud jste někdy v životě bojovali s psychickými problémy nebo traumaty. V takových případech je podle mě tato kniha naprosto základní a zásadní čtivo.

Jmenuje se The Drama of the Gifted Child a pomohla mi víc než celé roky terapie. Nechápejte mě špatně, terapie, zvláště ta dobrá, je skutečně přínosná, jen si myslím, že jsem zatím nenašla správného terapeuta. Tahle kniha mi opravdu přinesla několik významných aha momentů.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Bookishpixie: Jak dostat nápady na knihu

Bookishpixie: Jak dostat nápady na knihu

Určitá minorita je tím nejlepším typem spisovatelů, mají tunu nápadů, které jim neustále vyskakují v hlavě a mají dlouhý seznam, kam pořád přidávají a vědí, co budou psát po dalších deset knih a v zásadě jim nápady nikdo nedojdou. NEPATŘÍM mezi tyhle autory, takže...

7 silných lekcí od legendárních autorů

7 silných lekcí od legendárních autorů

Být autorem není rozhodně jednoduché. Ve skutečnosti být aspoň trochu slušným autorem je skutečně těžké. Vyžaduje to statečnost, upřímnost a vynalézavost. Nade všechno to však vyžaduje pružnost a imunitu ke kritice – vnější i vnitřní. Co dělá autora úspěšným? A co se...

Časté chyby při tvorbě světa

Časté chyby při tvorbě světa

Poznámka na úvod: Na tenhle seznam jsem narazil při promazávání a třídění poznámek v Evernote. Téměř určitě jde o volný přepis nějakého psacího videa, zřejmě od Shaelin Writes nebo Ellen Brock. Když jsem původní video hledal, narazil jsem ještě na pár dalších podnětů,...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *