Co všechno čeká Drawka nra Tar-Enor během první návštěvy Soranu?

Zjisti víc

 

 

Writer´s Relief: 5 dovedností úspěšných autorů pro hospodaření s časem

Pro mnoho autorů může být velkou výzvou vybalancovat jejich práci, rodinný život a psací cíle. Pro úspěch je důležité, aby se autoři naučili několik schopností time managementu. Víme, že jste vytížení, takže jdem rovnou na to. Tady je 5 klíčových dovedností organizace času úspěšných autorů.

Získejte nad svým časem kontrolu

Změřte si vlastní čas a nejspíš budete překvapeni zjištěním, že svoje hodiny nevyužíváte tak efektivně, jak jste si mysleli. Časosledující aplikace jako Toggl vám mohou pomoci zjistit, proč se pořád cítíte vytíženi, ale nikdy nic nedoděláte.

Delegujte

Pravda, nemůžete svoje psaní hodit na někoho dalšího, ale úspěšní autoři vám řeknou, že psaní, no, je jenom asi 80% bitvy o publikaci. Těch posledních 20% je čistě o dodání psaní do rukou pravého agenta nebo editora. Delegujte zdlouhavý a náročný proces výzkumu správného podání někomu jinému, třeba Writers Relief. A když jste u toho, nechte občasnou večeři na lokální restauraci.

Festina lente

Známá fráze doslova znamená “Pospíchej pomalu.” Přijměte myšlenku, že můžete žít naléhavý život bez pocitu stresu a obtížnosti. Buďte vytížení, ale buďte klidní.

Technika Pomodoro

Tahle časová technika pochází z italského slova pro “rajče”. Nastavte si časovač tak, aby vám připomněl pauzu 3 – 5 minut za každých uplynulých 25 minut. Je to super způsob jak udržet soustředění a maximalizovat psací čas.

Vtipná okolnost: Technika rajčete byla nazvána po kuchyňském budíku ve tvaru rajčete. Soustřeďte se jen na jednu věc v jeden čas.

Nemultitaskujte

Když píšete, pište a nevěnujte se ničemu jinému.

Zdroj: WritersRelief

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Shaelin Writes: 9 tipů pro uspokojivou zápletku

Shaelin Writes: 9 tipů pro uspokojivou zápletku

Dneska se chci bavit o zápletce. Před několika týdny se mě na Tumblru někdo zeptal, jak napsat opravdu uspokojivou zápletku. Což je rozhodně užitečná a důležitá věc, pro kterou mám hned 9 tipů. První – vědomí žánru Tohle je hrozně důležité hned ve více oblastech a na...

Write About Dragons: Lekce 1 Cíle a formát kurzu

Write About Dragons: Lekce 1 Cíle a formát kurzu

Napíšete 50 000 slov. 50 000 slov, to je...ksakru, kolik je to na stránky? 200, žejo? Jo, 200 stránek. Je to 200 stránek s dvojím řádkováním Timesu nebo Courieru, něco takového. Takže docela tučný kus. A proč jsem si vybral 50 000 slov, protože přesně takhle funguje...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *