Která ze dvou technologí dokáže přežít sama o sobě?

Zjisti víc

 

 

Robert McKee: Mohou některé konflikty týkající se postav zůstat nevyřešeny?

Určitě a platí to naprosto pro všechny případy. Výsledek každého konfliktu musí být nakonec uspokojen, ať už to znamená cokoli. Ale i tak mohou u hrdiny nastat stránky, které jsou prostě nevyřešené.

Tohle všechno je otázka volby a skutečnosti, jestli ten mechanismus funguje.

Chcete, aby čtenář opouštěl příběh a přemýšlel Došel někdy k tomu, že se stalo tohle a tohle? Například vyrovnal se někdy se svým bratrem? Nebo budou ty dva bojovat po zbytek svých životů?

Životní zkušenost konfliktu

A můžete to nechat klidně otevřené. Svého bratra nenávidí i miluje a nikdy to není vyřešeno. Chcete, aby o tom čtenáři přemýšleli, když ten příběh opouští. Což pro ně může být skutečné potěšení, víte? Tyhle věci v rodině prostě jdou pořád dál a dál. To pro ně může být velmi uspokojivá zkušenost. Uvědomit si, že některé konflikty prostě nejsou vyřešeny nikdy.

A když to napíšete opravdu dobře a pěkně, takže je to esteticky uspokojivé, to uvědomění si, že tenhle konflikt prostě trvá a poskytnete do toho určitý vhled, pak je to naprosto v pořádku.

Když lidé odchází a zaseknou se nad tím a pak se spolu hádají a hádají se sami se sebou, tak jsou naštvaní, protože jste nechali otevřené něco, o čem si mysleli, že bude vyřešeno.

Bude to fungovat?

Takže můžete udělat cokoli chcete, jediná otázka je, jestli to tak bude fungovat. A na tohle nikdy nedostanete odpověď, dokud to nenapíšete, nepředložíte lidem a neuvidíte, jak budou reagovat. A pak si musíte rozhodnout, jestli tenhle výstup chcete, nebo ne. Musíte tudíž experimentovat, zkoušet to a zkoušet to na lidech.

Odpověď na otázku, zda to můžete udělat, je, samozřejmě, že můžete. Otázkou je proč to chcete udělat a jak dosáhnete toho, že to bude fungovat.

Zdroj: RobertMcKee

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *