Co všechno se může stát, když se do matičky stověžaté zatoulají tři magická koťata, kterým se probouzí schopnosti…

Zjisti víc

 

Kde začít se čtením Brandona Sandersona, verze 2024

Na tuhle otázku už jsem před lety odpovídal, ale mezitím se věci zase změnily. Existuje několik míst, kde s mou tvorbou začít. Osobně bych klidně doporučil začít jedním z mých tajných projektů poslední doby.

Novým čtenářům bych tak doporučil začít románem Emerald Sea. Je to samostatná kniha s trochu náladovým a humorným tónem. Nemusí to pro vás být nejlepší volba, jde však o aktuální projekt. Podle mě jedna z nejlepších knih, kterou začít.

Jestli preferujete něco těžšího a akčnějšího, pak bych s klidem doporučil Vzhůru k obloze. Je to space opera o mladé pilotce, která se přidá k místní Space force a bojuje proti tajemnému nepříteli. Má to hodně akce, rychlé tempo a je to perfektní startovní bod.

Stejně tak máte možnost začít ságou Mistborn, což je příběh fantasy loupeže. Je to jedna z knih, které mě proslavily, už je na trhu 20 let a lidi ji pořád kupujou a čtou. Máte-li tedy náladu na opravdu epickou fantasy, pak doporučím Mistborn.

Emerald Sea je trochu pohádkovější, Vzhůru k obloze je space opera, Mistborn epická fantasy, ovšem s rychlejším tempem.

Můžete také skočit přímo do hlubin a začít Archivem bouřné záře, tedy Cestou králu. To je moje gigantická epická fantasy série. Jsou to obrovské knihy, dvakrát tak dlouhé jako díly Mistbornu, které jsou už tak dvakrát delší než normální román.

Je to série, pro kterou jsem znám nejvíc, spolu s Mistbornem. Má to blíž ke Kolu času nebo Písni ledu a ohně.

Nakonec je na místě zmínit i něco kratšího, jestli chcete jen ochutnávku toho, co dělám.

V takovém případě se krásně hodí Císařova duše. Je to novelka, kterou najdete ve sbírce Arkánum odhalené, případně se dá koupit i samostatně. Je to novelka, která má poloviční rozsah mých kratších věcí. Vynikající možnost, pokud se chcete jen seznámit s mým stylem a určit si, jestli jsem autor pro vás.

Zdroj: BrandonSanderson

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Brandon Sanderson: Principy bojových scén

Brandon Sanderson: Principy bojových scén

Bojové scény. Ok, pojďme si o tom krátce promluvit. Strávil jsem hodně času mluvením o agentech, vydávání a podobných věcech. A je vždycky trochu podivné o tom mluvit ve třídě, protože co hlavně potřebujete, je opravdu dobře psát. Pro většinu z vás není vlastně nic...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *