Kolik sil se skutečně účastní princovy výpravy?

Zjisti víc

 

Harlan Ellison: Zaplaťte autorovi

Harlan Ellison toho napsal…hodně. Do češtiny se dostala sbírka povídek Vrchol vulkánu i jeho asi nejslavnější kousek Nemám ústa a musím křičet. Byl editorem sbírky Nebezpečné vize, jednoho z nejvýznamnějších počinů na poli žánru. Harlan kromě psaní stovek povídek a desítek scénářů proslul také jako ostrý kritik a esejista, který říkal věci naplno, napřímo a bez váhání…což se vztahuje i na kousek z dokumentu “Dreams With Sharp Teeth” o tom, jak je to s placením autorovi za jeho práci.

 

 

 

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Abbie Emmons: Jak napsat vývojový oblouk postavy pro celou sérii?

Abbie Emmons: Jak napsat vývojový oblouk postavy pro celou sérii?

Dnešní otázku poslal Joshua: V první řadě díky za všechno, co děláš, za informace a rady. Je to obrovská pomoc a inspirace. Mám dotaz ohledně tvorby postav v sériích. Rozumím tomu konceptu touhy, strachu a špatného přesvědčení, ale nejsem si jist, jak je během série...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *