Co pomůže starému kostlivci od bolestí hlavy?

Zjisti víc

 

Vivien Reis: 4 zdravé návyky na zvýšení produktivity

Ahoj přátelé autoři!

Jsem Vivien Reis a chci vám pomoct psát, vydávat a propagovat vaši knihu. Dneska proberu čtyři zdravé zvyky, které učiní vaše dny produktivnější. Jsou to tipy, které jsou zdravé fyzicky nebo psychicky a nejde o klasické “třikrát týdně si zacvič”.

Ukliďte si

Jsem nepořádná osoba, takže mi věřte, že tohle je těžká rada. Ale od té doby, co jsem těhotná a hnízdím, bylo o něco jednodušší zbavit se VŠEHO! Chci to prostě všechno vyčistit. Vážně. Uklízení nejen pracovního prostoru, ale celého domu a vašeho života vám dovolí vidět a určit přesně to, co v životě chcete. Hromada věci se hromadí kolem nás a nijak nepředstavují to, co vlastně chceme.

Možná jsme to chtěli někdy v minulosti, ale teď už to neplatí. Dobrým příkladem je jakýkoli dárek, u kterého jste si řekli jen “hmm..”. Třeba jste nějaké dostali teď o prázdninách. Silně doporučuji každému přečíst si nebo poslechnout Zázračný úklid od Marie Kondo,  na kterou je dole odkaz, protože v téhle oblasti potřebujeme všichni pomoc. Možná ne úplně VŠICHNI, ale myslím, že 99% populace hodně bojuje s udržením uklizeného domova.

Já teda OBZVLÁŠŤ. Nejproduktivnější ve svém životě jsem byla na koleji, když jsem bydlela jen v malinkatém bytečku. Neměla jsem prostor na věci, takže jsem nezápasila s tím udržovat to místo místo uklizené. Což mi dalo mnohem víc času na to soustředit se na dělání toho, co jsem opravdu chtěla. Jsem taky dost produktivní na pracovních cestách a mám jen malý kufr v hotelovém pokoji.

Vždycky je třeba myslet na minimalizaci všeho bordelu, který kde máte.

Vyberte si jeden zdravý zvyk a UDĚLEJTE HO

Zmiňuju tady spoustu knih, ale pokud jste četli Sílu zvyku od Charlese Duhigga, tak asi tušíte, kam se budu ubírat. Pokud se chcete cítit lépe, vyberte si jednu věc, ne milion, a začněte s ní. Proč? Protože to bude mít dopad na ostatní části vašeho života. Mělo by to být něco, co budete potřebovat dělat opakovaně po celý týden, abyste viděli dopad této činnosti na váš život.

Pro mě to bylo třeba pití zeleného smoothie každé ráno. Než cokoli sním, vypiju si zelené smoothie. Probere mě to a okamžitě se cítím líp, protože jsem do sebe už před sedmou ranní dostala kupu zeleniny. Postupem času vám zvyky jako tenhle pomohou uvědomit si, jak moc se můžete cítit dobře konzumací dostatku zeleniny. A kolikrát si pak kvůli tomu budete dávat i zdravější večeře.

Nebo si nechte ranní čas na psaní deníku během popíjení, protože se to prostě chcete užít. V tu dobu vám může energie stoupnout natolik, že si budete chtít zacvičit nebo zaběhat. Což vás nabije další energii a energie zkrátka pomáhá v produktivitě. Takže začněte pomalu a soustřeďte se na něco, o čem víte, že to můžete dělat pravidelně. Je to malé vítězství, které taky usnadní převést další zdravé věci do návyku.

Nevybírejte padesát věci najednou.

Začněte s jednou.

A přečtěte si Sílu zvyku.

Přidejte si ji do seznamu.

Jděte ven

Existuje něco, čemu se říká uzemnění a přestože to zní hrozně hippies, a taky je, budete se díky tomu cítit líp. Na tohle téma taky existuje milion studií, takže pořádně prožeňte Google, jestli chcete, ale v zásadě Uzemnění znamená spojení se Zemí, kůže na kůži, a pomáhá snižovat volné radikály v těle absorbováním volných elektronů.

Je to hippie.

Udělejte to. Uvidíte, třeba se budete cítit jako hipík. Jestli ne, prostě to jen zkuste pro lepší pocit. Projděte se venku naboso, seďte v trávě a meditujte (nebo si čtěte nebo dělejte domácí úkol). Když nic jiného, dýchat čerstvý vzduch, který necirkuloval nikde uvnitř bůhví, jak dlouho provede s vaším tělem malý zázrak.Jemné zvuky přírody vám můžou pomoct uvolnit se mnohem víc, než když sedíte uvnitř a posloucháte jen bzučení, topení nebo hučení ledničky.

Když se líp cítíte, taky líp pracujete. Jasné a jednoduché. Pokud se už chodíte ven projít nebo proběhnout, vyčleňte si čas na to sundat si boty nebo si sednout, aby se vaše tělo dostalo opravdu do kontaktu se zemí. Lidé jdou dokonce v Uzemnění tak daleko, že si doma lehají při spaní na podlahu.

Najděte si to.

A prostě jděte ven.

Buďte vděční

Tenhle je velký. Pocit vděčnosti vás uvede do pozitivního rozpoložení. Spousta z nás padá do negativního rozpoložení během ruchu a šumu dne. Mám sklon soustředit se na negativa dne místo toho pozitivního, a myslím, že být vděčný každý den mi HROZNĚ pomohlo nebýt pořád Daria. Proč byste neměli chtít být jako ona nebo Eeyore? Protože cítit se dobře znamená dělat věci dobře, a dělat je dobře znamená cítit se dobře.

Naprosto netuším, co jsem to právě prohlásila. Je MNOHEM jednodušší být tvořiví, když máte dobrou náladu. Je to mnohem větší zábava. Redukuje to denní stres, což je mnohem dlouhodobě mnohem zdravější, a to vás zase udělá produktivnějšími. Vidíte, jak to všechno propojuju dohromady? Nemusíte chodit ven a mít v ruce deník vděčnosti nebo sedět ve světle svíček, když tohle provádíte.

Být vděčný uvnitř své mysli stačí. Když se probudíte, zamyslete se nad jednou velkou věcí, za kterou jste opravdu vděční. Když máte mizernou náladu, zastavte se a DONUŤTE se být trochu vděční. Věřte mi, že vím, jak je těžké utišit toho vnitřního draka, když jediné, co chcete je být naštvaní po celý zbytek dne. Ale když si promyslíte pár věcí, za které jste vděční, tak se budete cítit líp.

Zkuste to!

(promo na kurz)

Zdroj: VivienReis

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

iWriterly: 10 způsobů, jak nezačínat váš román

iWriterly: 10 způsobů, jak nezačínat váš román

V tomhle článku vám představím 10 způsobů, jakými byste nikdy neměli začínat váš román. Představení hrdiny Respektive nepředstavení hrdiny hned ze začátku. Mějte na paměti, že tohle je pro dnešní literární agenty nebo nakladatele, stejně tak jako pro moderní čtenáře....

Bookishpixie: 4 tipy na produktivitu

Bookishpixie: 4 tipy na produktivitu

Ahoj, super komunito! Jsem Ava Jae a tohle je Bookishpixie. Takže psaní je docela dost sebe motivující věc. A sebe motivující myslím to, že nikdo vás k psaní nedokope; jediná osoba, která vás nutí psát, jste vy. Jinými slovy se musíte sami dokopat k práci. Když se mě...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *