Co všechno čeká Drawka nra Tar-Enor během první návštěvy Soranu?

Zjisti víc

 

 

Author Level Up: Proč byste měli psát tehdy, kdy se na to necítíte?

Takže jste pozadu a myslíte si, že z vás žádná slova nevypadnou a dumáte nad tím, jestli vás to vlastně ještě zajímá. A jestli má vůbec sezení u té klávesnice nějaký smysl. Ukážu vám, jak daleko se můžete posunout jen tím, že si zvolíte sezení u té klávesnice. I kdyby to bylo jen na 5 nebo 10 minut.

Řekněme, že napíšete 500 slov. Pokud napíšete 500 slov za den, každý den, tak je to za týden 3 500 slov. Není to žádný zázrak, hlavně pokud s tím chcete do NaNoWriMo. Hodně lidí by to označilo za velmi malý objem. Ale pokračujme v jednoduché matematice.

Za měsíc je to stejným tempem 14 000 slov, za rok pak 168 000 slov. Průměrná novela má délku 50 000 slov. Pokud to vydělíme třemi, získáme za rok 3,36 novely. Což není za jeden rok zase tak špatné. Tohle bych klidně bral. Můžeme ale pokračovat ještě dál. Když to vynásobíme 10 za celou dekádu, skončíme, je to 33 novel, což znamená výdělečnou oblast.

No tak máte špatný měsíc nebo špatný rok. Vsadím se, že každý člověk, který tohle čte, by chtěl mít na svém kontě aspoň 30 knih. Právě proto si sedněte ke klávesnici a pište. I když je to těžké, i když nechcete. Protože za 10 let od této chvíle sami sobě poděkujete, že jste udělali právě tohle.

Zdroj: AuthorLevelUp

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Co dělá béčko béčkem?

Co dělá béčko béčkem?

"Neboj se překročit hranici." William Bell k Walteru Bishopovi, Hranice nemožného S tímhle pojmem a formulací: „Hele, je to béčko.“ se pravděpodobně setkal už každý. Hlavně tedy u filmů nebo seriálů, i když knihu jde popsta stejně. Béčko je obecně označení pro ne...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *