Namid: Althorik

Popis

Althorik je namidský kontinent rozdělený na Machaju v čele se Soranem, Teserg s hlavním městem Ostvir, Bregotsko s Dyrenem a Tycholy, jejichž hlavním městem je Tarkiga.

Všude můžete přijít velmi snadno k penězům, ještě jednodušeji o ně přijít, poměrně snadno přijít o život (či více životů) a pokud budete příliš mluvit o něčem, co máte, velmi rychle už to mít nebudete.

Pokud budete mluvit o svých schopnostech, zpravidla vás někdo vyzve na souboj nebo aspoň k tomu, abyste něco předvedli. Pokud kecáte, rychle se to projeví. Pokud ne, asi vám někdo nabídne práci.

Ačkoli války o rozdělení po Bílé noci už jsou za námi, mezi všemi čtyřmi státy existuje stále pnutí. Neprojevuje se příliš na povrchu, ale není problém spatřit jeho projevy, pokud aspoň trochu víte, jak se na věci dívat. Všechny čtyři státy disponují jak vlastními výzvědnými službami, tak slušným počtem různých bratrstev a spolků. Ty jdou buď jednoduše po větší nabídce, případně si hrají na loajalitu k panovníkovi, případně (což je nejčastější) kombinují obojí.

Mění se v podstatě jen metodika těchto organizací. Pokud chcete přijít o končetiny za úsvitu a bez varování, jděte do Ostviru. Za úsvitu tam většinou končí noční potyčky gangů a triád, přičemž některé plynule přecházejí do denních vyšetřování, obvykle sebe sama. Na druhou stranu pokud se vám podaří sejmout vyšetřovatele, celkem nikdo vám nic neřekne. Za velmi příznivých okolností vás pozvou na pivo jeho zástupci. Právě se jim možná uvolnilo místo.

Máte-li zájem o souboje kvalitními zbraněmi a s osobami, které dbají na dekorum a slušné chování, nesmíte minout Dyren. Za prvé je to krásné město, za druhé disponuje možná nejlepšími řemeslníky kontinentu a za třetí tu lidé stále drží jakousi slušnost.

Má sice vlastní výzvědnou službu (Dyrenský kruh), ale ta její existence je spíše formální a soustředí se skutečně na informační databanku o dění na území hrabství. Pokud je potřeba cokoli…drsnějšího….většinou je o asistenci požádán Soran.

Jinak je Althorik kontinentem spadajícím do klasiky mírného podnebí jak počasím a celkovou atmosférou, tak i svým laděním přírody, lidí i toho, co tu lze zažít.