Utekl ze svého světa a procitl do intrik.

Zjisti víc

Sněhurka…a jak to bylo dál

Příběh o Sněhurce a sedmi trpaslících známe všichni.

Zlá královna ji dala zabít, sluhovi se jí zželelo, trpaslíci se jí ujali. Královna nelenila, Sněhurku otrávila jablkem a trpaslíci pro svou krásku vyrobili skleněnou rakev. Kouzlo zlomil až princ, který ji polibkem probudil…

Jenže tímhle to zdaleka nekončí a Sněhurka má před sebou ještě pár nástrah.

Zlá královna je sice mrtvá, ale na scéně se objevuje její neméně povedený bratříček. Do hradu vtrhne v podobě draka zrovna v momentě, kdy sluhové všemožných podob slaví svobodu. A to včetně povedené dvojice výra a netopýra. Výr ze sebe dělá hrozného drsňáka a neustále bafe z doutníku (a následně dostává záchvaty kašle) a netopýr není zrovna z nejbystřejších. Výr aspiruje na pozici největšího zlosyna v okolí a netopýr ho hrozně obdivuje.

Když se čaroděj doví o cestě Sněhurky s princem – kteří chtějí pozvat trpaslíky na svatbu, rozhodne se zasáhnout. Zvířecí dvojka je mu v patách, aby se předvedla a pomohla mu, což nedopadne vždycky nejlépe.

Trpaslíci se mezitím stihli odstěhovat do nového dolu ve vedlejším království a jejich chaloupku zabraly jejich sestřenice. A co víc, každá vládne jedné složce přírody. Jen malá Bouřlivka s tím má problémy a trpí proto nedostatkem sebevědomí.

Jenže kam se nám vlastně poděl princ? To se Sněhurka doví, pokud dorazí do Údolí zmaru. Cesta to bude strastiplná a ona bude muset spoléhat hlavně na svůj důvtip. Na pomoc bude mít i všechny trpaslice. Pro ně je to poslední příležitost, jak své nadřízené, matce Přírodě, dokázat, že svou moc umí používat na víc než jen osobní rozbroje a kratochvíle.

Najde Bouřlivka sebedůvěru a ovládne konečně vichr i blesky?

A kdo se to za nimi pořád plíží?

Pohádka je o dost komediálnější než první díl a dojde i na několik muzikálových čísel.