K čemu vedly rizikové pokusy jednoho uznávaného druida?

Zjisti víc

Write About Dragons: Lekce 1 Cíle a formát kurzu

Napíšete 50 000 slov. 50 000 slov, to je…ksakru, kolik je to na stránky? 200, žejo? Jo, 200 stránek. Je to 200 stránek s dvojím řádkováním Timesu nebo Courieru, něco takového. Takže docela tučný kus. A proč jsem si vybral 50 000 slov, protože přesně takhle funguje NaNoWriMo a k tomuhle vede účastníky. National Novel Writing Month, kde se lidé snaží za měsíc napsat novelu. Během jednoho měsíce v listopadu a je to fakt těžké. Pokud teda nepíšete na full-time.

Vypnutí vnitřního editora

Nicméně hodně lidí je schopno zvládnout 20 000 slov, takže jsem si řekl, že v této třídě je 50 000 slov docela zvládnutelný cíl. Opravdu by to pro vás nemělo být tak náročné. Ovšem abyste toho dosáhli, budete muset vypnout svého vnitřního editora. Okay? Budete muset přestat revidovat a přepisovat. Za chvíli si řekneme, jaký je rozdíl mezi osnovači a těmi, co dělají více draftů.

Takže uděláme to, že budeme psát každý týden, bude to obnášet tisíc slov pro tuhle skupinu. Navrhuju, abyste neřešili to, že psací skupina nebude držet krok s tím, co budete dělat, protože budete psát víc, než co bude skupina schopná přečíst. Takže vám navrhuju poslat prvních tisíc, pak druhých tisíc a tak dále, jestli to dává smysl. I když budete ten týden už psát 25 tisíc, tak si jen zvykněte na ten režim.

Použití Live Journalu

Kromě toho, pokud napíšete něco samostatného, jako třeba nový pohled postavy, tak to klidně taky použijte. Děláme to přes LiveJournal. Nejdříve jsme to dělali po mailech, jenže lidé měli nejrůznější výmluvy, proč zrovna jejich email nedorazil. Případně to házeli na mailové servery, případně typu „Určitě to tam dorazilo, asi to máš ve spamu“. Takže váš úkol na první týden bude udělat si účet na Live Journal a přidat si mě jako kamaráda, protože jinak si to vaše psaní nepřečtu.

Prostě použijte tenhle rok, vaše číslo ve skupině a první jméno. Takhle je to fakt jednoduché. Jo, vím,, že chcete být Seawumpus17, nebo jakákoli je vaše přezdívka někde jinde. Ale prosím, prostě buďte John 2011 Skupina 4. Takže si zařídíte účet, nastavíte si věci, přidáte si kamarády a na konci hodiny se rozdělíme do skupin. A příští rok tam něco přidejte. Klidně něco z dřívějška, rozdělanou kapitolu nebo jen osnovu toho, na čem chcete dělat.

Postujte aktuální věci

Příští týden už budete postovat něco, co jste napsali během tohoto kurzu během tohoto semestru. Ne z minulého semestru, ale tohoto semestru. To je výstraha pro lidi, kteří mají ve zvyku postovat pořád ty stejné věci každý semestr v každé psací třídě a dělají to tak už tři roky. Vím, že v téhle třídě jste jeden nebo dva. Přestaňte s tím. Okey? Napište něco nového. O tom je celé psaní. Kromě toho je to o napsání 50 000 slov.

Mimochodem nahrávejte něco ze začátku, jo? Rozhodně ne 2000 slov z kapitoly 47. A prosím vás, nikdy neposílejte 2000 slov z kapitoly 47 editorovi. To můžete rovnou sebrat 2000 náhodných slov z celé knihy a poslat je jako seznam a napsat k tomu „Hele, mám super Thesaurus.“ Protože to bude jedinej efekt. Oni chtějí vidět začátek, protože to uvidí také čtenáři.

Cílem téhle třídy je naučit se jako autor ty správné návyky. Pokud bych měl hodnotit podle toho, jak budou vaše testy vydatelné, tak by dva lidi skončili s A na konci, protože za celou dobu kurzů jsem měl dva studenty, kteří byli vydáni a skončili jako autoři na plný úvazek. Takže to nedělám, protože to opravdu není fér.

Zdroj: WriteAboutDragons

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

iWriterly: Jak napsat knihu rychleji?

iWriterly: Jak napsat knihu rychleji?

Toužíte po opravdu rychlém psaní? Dneska si probereme celkem 14 triků, jak dokončit váš rukopis mnohem rychleji. Rychlé upozornění – ne každý autor...

Vivien Reis: 16 postav, které byste měli v příběhu mít

Vivien Reis: 16 postav, které byste měli v příběhu mít

Nazdar lidi. Jsem si docela jistá, že většina z vás už slyšela o Myers-Briggsově testu. Někteří z vás ho už asi používají i při psaní a ostatní o něm třeba slyšeli, ale třeba si nemyslí, že by ho potřebovali. Rozhodně se velmi hodí, zvláště pokud máte problémy dostat...

Líbí se ti článek? Lajkni / sleduj / sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *